Menu główne

Strona główna
Archiwum artykułów
Artykuły tematycznie
Wyślij news'a
Tutoriale PL


Galeria

Galeria
Standard Gallery
Gold gallery
5 ostatnich prac
Prace top 10


Zasoby

Bitwy
Pliki
Linki
Ankiety
Szukaj


Fora dyskusyjne

Nasze Forum
Forum3D.pl
ilahi

Kontakt

Napisz do nas
Poleć nas
nukrox

Serwis

O Redakcji
Statystyki
Top 10
nukro

Statystyka

Otrzymaliśmy
8285112
odsłon strony od 1 maj 2003


Cinema4D


Wydarzenia: Nowa wersja Cinema 4D R11 !!!

Wysłany przez dskiba

Maxon przedstawia nową wersję programu CINEMA 4D – doskonałość w dziedzinie animacji 3D.

Kolejna generacja programu oferuje nieliniową animację, przełom w zakresie jakości i szybkości renderingu, ulepszoną Globalną Iluminację oraz długo oczekiwany system malowania Projection Man.
SIGGRAPH, Los Angeles – 12 sierpnia 2008. MAXON Komputer, wiodący deweloper w zakresie profesjonalnego modelowania 3D, malowania, animacji i renderingu przedstawia 11 wersję programu CINEMA 4D, następną generację uznanego w branży oprogramowania. Radykalnie ulepszony interfejs, lepsza integracja i jakość obrazu sprawiają, że mamy do czynienia z prawdziwą linią produkcyjną.

CINEMA w wersji R11 zawiera nieliniowy system animacji, nowy engine globalnej iluminacji i o wiele szybszy rendering. Nowy system malowania Projection Man, wymyślony przez MAXON dla Sony Imageworks obsługuje format plików COLLADAT oraz CineMan – w ten sposób zapewniono połączenie z produktami firmy Pixar.

Wiele usprawnień przeprowadzono w zakresie popularnego narzędzia do malowania – BodyPaint 3D R4. Wszystkie zmiany zmierzają w jednym kierunku – poprawienie kreatywności i kontroli artystów 3D.
„W ciągu ostatnich 20 lat MAXON stworzył jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi 3D, bezustannie podnosząc poprzeczkę dla programów 3d.” stwierdził Harald Egel, jeden z współzałożycieli firmy. „CINEMA 4D R11 nie jest wyjątkiem. Ta wersja zawiera możliwości następnej generacji produktów, których oczekiwali od firmy MAXON użytkownicy z całego świata.”Silnie zintegrowane rozwiązania, nowe narzędzia oraz wielki postęp w zwiększeniu szybkości dla użytkowników komputerów PC i Mac to podstawa nowej wersji programu. Przeciętnie szybkość renderingu wzrosła ponaddwukrotnie w porównaniu do poprzednich wersji.
Wersja R11 obsługuje także architekturę 64-bitowych procesorów w systemie Mac OS X Leopard.
„Jest nam bardzo miło, że Maxon stworzył CineMan – bezpośrednie połączenie z CINEMA 4D do Pixar’owskiego RenderMana” powiedział Chris Ford – dyrektor handlowy RenderMan’a w firmie Pixar. „Teraz użytkownicy programu CINEMA 4D mogą korzystać z zalet programu, którego niesamowity rendering został wykorzystany w takich filmach, jak Ratatouille, The Incredibles i w wielu innych.”
„Nasi klienci powiedzieli nam, czego potrzebują a my słuchaliśmy” mówi Paul Babb, szef biura Maxon w USA, „ta fantastyczna nowa wersja jest idealna zarówno dla początkującego, jak i dla bardzo zaawansowanych użytkowników, którzy tworzą czarujące wirtualne światy.”

Nowości w CINEMA 4D R11:
Lista nowych i ulepszonych elementów jest bardzo długa – każdy element został zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania profesjonalistów w zakresie modelowania 3D, teksturowania, animacji oraz renderingu:

- Nieliniowa animacja
Zapomnij o ograniczeniach kluczy. Warstwy animacji oraz klucze czasu pozwolą ci na łatwe konstruowanie animacji na warstwach i tworzenie skomplikowanych hierarchii ruchów, składających się z setek kluczy. 

- Całkowicie nowa Globalna Iluminacja
Wykorzystaj najnowsze algorytmy oraz całkowicie zmieniony engine GI. To technologia , która pozwala na lepszą elastyczność i osiągnięcie ultra-realistycznych efektów z minimalnym nakładem pracy, także dla animacji. 

-BodyPaint 3D
Nowe narzędzia do malowania bogatych, szczegółowych tekstur bezpośrednio na modelach 3D oraz ulepszona organizacja pracy to tylko niektóre z ulepszeń tego popularnego programu. Wszystkie udogodnienia mają na celu lepszą integrację ze standardami w dziedzinie obróbki obrazu, np. bezpośrednie obsługiwanie tabletów WACOM, formatów PSD, import pędzli i wiele innych.

- Szybszy i lepszy rendering
Niesamowity wzrost prędkości renderingu dzięki obsłudze wielowątkowych procesorów to tylko jedna z nowości. Kolejną jest poprawienie jakości renderingu, zwłaszcza w przypadku powierzchni szklanych.

- 64-bitowa praca na Mac OS X
CINEMA 4D R11 to pierwszy pakiet do pracy w 3D, który w pełni wykorzystuje możliwości Mac OS X 10.5. Program w trybie 64-bitowym lepiej wykorzystuje możliwości RAMu, co pozwala na tworzenie większych i bardziej skomplikowanych scen. Obsługiwane są wszystkie 64-bitowe procesory, a użytkownik decyduje, czy będzie pracował w trybie 32- czy 64-bitowym. 

-ProjectionMan 
System malowania matte, początkowo wprowadzony przez MAXON wyłącznie dla Sony Picture Imageworks, a ostatnio wykorzystany dla stworzenia takich przebojów, jak Hancock, Speed Racer, Beowulf czy Surf's Up. To narzędzie poprzednio wykorzystywane przez wielkie ekskluzywne „fabryki snów” do poprawienia organizacji pracy i wymiany danych między Photoshopem, BodyPaintem upraszcza edycję i manipulowanie matte, nawet w pełni cyfrowych immersyjnych środowiskach 3d. 

-CINEMAN
Zaawansowani użytkownicy mogą z łatwością renderować projekty CINEMA 4D przy wykorzystaniu Pixarowskiego Serwera Pro lub innego kompatybilnego engine’u, np. 3Delight (badania DNA) czy AIR (SiTex Graphics), wszystko przy użyciu formatu RIB. 

-Obsługa COLLADA
R11 obsługuje pliki COLLADA, jako standard otwartego formatu XML, który pozwala na transfer danych 3D pomiędzy aplikacjami. Wymiana scen z innymi aplikacjami 3D jest teraz jeszcze łatwiejsza dla Cyfrowego Tworzenia Zawartości (DCC). 

-Przyjazna dla użytkowników
Mechanizm aktualizacji online sprawia, że użytkownik zawsze ma do dyspozycji najnowsze update’y progamu. Nowy serwer licencji pomaga korporacjom, studiom projektowym i szkołom w maksymalnie efektywnym wykorzystaniu dotychczasowych licencji. 

-Pozostałe funkcje 
CINEMA 4D w wersji R11 oferuje zoptymalizowana kontrola ustawień renderingu, efekty „zjaw” w animacji, narzędzie szkicowego renderingu oraz obsługa urządzeń 3D (Mac i PC). Aby uzyskać kompletną listę i opis zmienionych, ulepszonych i dodanych narzędzi programu , proszę odwiedzić stronę: http://www.maxon.net/pages/products/new_e.html 

Dostepność 
CINEMA 4D R11 będzie w sprzedaży od września 2008. Informacje o cenach i możliwościach upgrade’u : www.cinema4d.pl 


 
Pokrewne linki

· Więcej o Cinema4D
· Napisane przez dskiba


Najczęściej czytany artykuł o Cinema4D:
Porcja wiadomości z świata CG 20/09/2013


Oceny artykułu

Wynik głosowania: 4.8
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje


 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Cinema4D

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
RSS

Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy oraz postów na forum, są one własnością użytkowników.
Serwis zbudowano przy wykorzystaniu systemu portalowego PHP-Nuke.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie i prowadzenie www.BORYS.org

design for firefox