Menu główne

Strona główna
Archiwum artykułów
Artykuły tematycznie
Wyślij news'a
Tutoriale PL


Galeria

Galeria
Standard Gallery
Gold gallery
5 ostatnich prac
Prace top 10


Zasoby

Bitwy
Pliki
Linki
Ankiety
Szukaj


Fora dyskusyjne

Nasze Forum
Forum3D.pl
ilahi

Kontakt

Napisz do nas
Poleć nas
nukrox

Serwis

O Redakcji
Statystyki
Top 10
nukro

Statystyka

Otrzymaliśmy
8285126
odsłon strony od 1 maj 2003


Cinema4D


MAXON zapowiada CINEMA 4D R14

Wysłany przez dskiba

Niesamowite innowacje w modelowaniu, wydajności oraz integracji z innymi produktami to twórcze doświadczenia dla profesjonalistów 3D

1 sierpnia 2012, Friedrichsdorf, Niemcy – firma MAXON prezentuje CINEMA 4D Release 14, (R14) – aplikację, która stanowi kamień milowy w świecie grafiki 3D, efektów wizualnych, malowania i renderingu.

Wykorzystując doświadczenia ponad dwóch dekad funkcjonowania na ryku grafiki 3D, wersja R14 oferuje niesamowitą wydajność i możliwości, m.in. dzięki nowemu, w pełni zintegrowanemu z programem systemowi rzeźbienia, nowej funkcji dopasowania kamery do zdjęcia oraz nowym pluginom do eksportu danych do programów Foundry NUKE oraz Adobe Photoshop Extended. R14 to także jeszcze lepsza integracja z Adobe After Effects.

Nowa CINEMA 4D została wyposażona w liczne ulepszenia organizacji pracy, które docenią wszyscy profesjonalni artyści – od grafików filmowych, poprzez twórców efektów specjalnych kończąc na specjalistach od wizualizacji. Wszyscy zachwycą się jeszcze lepszą płynnością obsługi, która jeszcze bardziej poprawia płynność tworzenia w 3D oraz efektywność pracy w grupie.

Zobacz CINEMA 4D R14 w akcji =>LINK

"CINEMA 4D R14 to kamień milowy, który utwierdza wieloletnią wiodącą pozycję firmy MAXON w tworzeniu produktów 3D służących realizacji własnych twórczych wizji artystycznych w sposób szybki i efektywny" mówi Harald Egel, współzałożyciel i CEO firmy MAXON Computer.

“Wszystkie nowe i ulepszone narzędzia, takie jak cyfrowe rzeźbienie, dopasowanie pozycji kamery oraz lepsza integracja z wiodącymi aplikacjami, oferują wiarygodny i sprawdzony poziom innowacji – zarówno w przypadku indywidualnych artystów, jak i zespołów projektowych – podczas tworzenia grafiki 3D do dowolnego medium: od filmu, poprzez wizualizacje architektoniczne, a kończąc na grach komputerowych. “

Najważniejsze cechy CINEMA 4D Release 14:

MAXON oferuje cztery różne wersje CINEMA 4D, z których każda jest dopasowana do potrzeb artystów 3D w różnych gałęziach przemysłu. Uwaga: cechy wymienione poniżej nie są dostępne w każdej z konfiguracji handlowych programu. Aby porównać różne wersje, zajrzyj na stronę www.maxon.net/comparison. Najważniejsze nowe funkcje programu obejmują: 

Cyfrowe rzeźbienie
Nowe dynamiczne narzędzie oferuje pełną kontrolę nad szczegółowymi modelami. Modelowanie i zmiany geometrii odbywają się przy pomocy nowych narzędzi, takich jak Ciągnięcie, Wosk, Wygładzanie, Spłaszczanie, Nadymanie oraz Cięcie. Dodano fantastyczne biblioteki dla pędzli, stempli oraz szablonów, z zapisanymi atrybutami m.in. wielkości, ciśnienia czy symetrii. Bardzo rozwinięty system warstw pozwala na maksymalną elastyczność podczas tworzenia, a wypiekanie pozwala na nałożenie milionów rzeźbionych wieloboków na bardzo uproszczony model 3D w postaci map normalnych – takie zastosowanie idealnie sprawdza sie podczas renderingów oraz animacji.

Ulepszone narzędzia do modelowania
Nowe interaktywne tryby płaszczyzn roboczych, dynamiczne linie przewodnie oraz całkowicie przeprojektowane przyciąganie kursora do elementów to narzędzia, które pozwalają na dużo bardziej precyzyjne i intuicyjne wyrównywanie elementów względem siebie. Wprowadzono także narzędzia do interaktywnego przesuwania, skalowania i obracania obiektów w globalnym układzie współrzędnych oraz do przyciągania obiektów do płaszczyzn, linii oraz punktów przewodnich.

Ulepszenia Kamery
Nowy kalibrator kamery pozwala na zintegrowane dopasowywanie kamer 3D do dowolnego środowiska 3D. Rozwiązanie takie jest nieocenioną pomocą dla architektów podczas prezentacji budynków. Można teraz w swoich wizualizacjach połączyć renderowane obiekty 3D ze sfotografowanym otoczeniem. Można także zastosować mapowanie kamery w celu tworzenia cyfrowych obrazów tła (matte). Nowe narzędzia: Motion Camera, Morph Camera oraz Camera Composition Helper w wersji R14 pomagają w szybkim uchwyceniu charakteru sceny 3D, niezależnie od tego, czy wrażenie ma być realistyczne, czy artystyczne. Dynamiczne animacje kamery mogą teraz stosować Próbnik ostrości, który interaktywnie zmienia długości ogniskowej.

Lepszy i szybszy rendering
Wersja R14 wprowadza wiele narzędzi wspomagających realizm sceny oraz kontrolę montażu, co w efekcie owocuje znakomitą jakością renderingów. Wprowadzono nowe shadery oraz ulepszono część  istniejących. Dodano m.in. możliwość symulacji drewna, efektów pogodowych oaz mapowania normalnych. Dzięki nowym technologiom, tj. Mapy Radiosity oraz unifikacja próbek dla engine renderingu fizycznego wydatnie ulepszono Globalną Iluminację. W efekcie można otrzymać wszystkie rezultaty o wiele szybciej, a dokładność renderingu będzie dużo lepsza. Nowe możliwości wprowadzono także w post-procesingu. Ponowne oświetlenie sceny, zmiana położenia tła oraz rekonstrukcja położenia obiektów przy pomocy nowego Przejścia Pozycji to tylko część możliwości. Szybka i łatwa korekta kolorów odbywa się przy pomocy interaktywnych gradientów krzywych. Nowe algorytmy w zakresie kaustyki w wersji R14 są dwukrotnie szybsze w porównaniu do poprzednich wersji programu. Pozostałe ulepszenia dotyczą sprawniejszego renderowania rozproszenia podpowierzchniowego dla takich materiałów jak mleko, wosk czy skóra.

Integracja
Całkowicie nowe możliwości programu to niezauważalna integracja z popularnym I wielokrotnie nagradzanym programem Foundry NUKE. Obecnie można bezpośrednio eksportować z R14 do NUKE, gdzie można zrekonstruować przestrzennie renderingi wieloprzejściowe  i w pełni obsługiwać OpenEXR I FBX. Nowy plugin do Photoshopa pozwala na otwieranie i manipulowanie plikami C4D bezpośrednio w Photoshopie na warstwach 3D. Tego typu edycja stwarza całkowicie nowe spektrum możliwości dla ilustratorów, fotografików, malarzy tła oraz artystów grafiki. W efekcie program Photoshop może być zintegrowany z CINEMA 4D na wielu płaszczyznach użytkowania. Ulepszona integracja z Adobe After Effects pozwala na bezpośredni eksport i import macierzystych plików CNEMA 4D.

Pozostałe funkcje wspomagające efektywność
CINEMA 4D jest znana z prostoty obsługi. Wiele udogodnień wprowadzonych w wersji R14 pozwala artystom na szybszą, łatwiejszą i bardziej efektywną pracę.
Wersja R14 oferuje większy poziom realizmu i kontroli z ulepszonym działaniem sił dynamiki – w tym plastycznych sprężyn, rozdzielonych połączeń i sił aerodynamiki. Użytkownik może teraz tworzyć o wiele bardziej wiarygodne animacje obiektów latających oraz eksplozji obiektów. Ulepszony widok w oknie Edytora pokazuje obecnie miękkie cienie oraz nowe rodzaje podświetleń zaznaczonych obiektów.
Zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej można zarządzać różnymi zadaniami przy pomocy funkcji "Do zrobienia". Można też wyszukiwać różne funkcje przy pomocy pola, które pojawia się bezpośrednio pod kursorem. Pole to pozwala na szybki i łatwy dostęp do wszystkich komend i zakładek.
Ulepszony system XRefów oferuje opcje do odsuwania animacji, skalowania i obracania każdej sceny, która jest plikiem referencyjnym, co jest szczególnie przydatne w pracy grupowej.
I wreszcie - użytkownicy arabskojęzyczni mogą teraz używać programu CINEMA 4D w swoim języku macierzystym. Nowe arabskie tłumaczenie oraz odbity lustrzanie layout zaprojektowano specjalnie dla osób odczytujących informacje od prawej do lewej strony.
Cechy opisane powyżej to tylko mocno skrócony i uproszczony przegląd ponad dwustu ulepszeń, które oferuje nowa CINEMA 4D R14. Odwiedź stronę www.maxon.net , aby dowiedzieć się więcej na temat wszystkich nowych funkcji i możliwości programu i aby obejrzeć filmy demonstracyjne.

Wymagania systemowe
Minimalne wymagania systemowe to Windows XP, Vista lub 7 z procesorem Intel lub AMD z obsługą SSE-2, lub MacOS X 10.6.8. lub nowszy pracujący na komputerze Mac na procesorze Intel. Pozostałe wymagania to minimum 1024MB pamięci RAM, napęd DVD ROM oraz karta grafiki obsługująca OpenGL. Typowa instalacja z płyty DVD może zająć do 7GB przestrzeni na dysku.

Dostępność oraz sposób aktualizacji
Sprzedaż programów CINEMA 4D R14 oraz BodyPaint 3D R14 jest zaplanowana na wrzesień 2012 poprzez wszystkich autoryzowanych partnerów.

Klienci, którzy posiadają umowę MSA (MAXON Service Agreement) ważną do końca września 2012 automatycznie otrzymają aktualizację.

Klienci i dotychczasowi użytkownicy CINEMA 4D, którzy nie posiadają MSA, mogą zakupić tą umowę przed końcem sierpnia 2012, co umożliwi im otrzymanie bezpłatnej aktualizacji.

Nowi Klienci, którzy zakupią wersję R13 od chwili obecnej do 31 sierpnia 2012 otrzymają MSA ważną przez jeden rok bez żadnych kosztów dodatkowych, łącznie z aktualizacją do wersji R14.

Szczegółowe informacje na temat cen i możliwości aktualizacji znajdują się na stronie www.cinema4d.pl już jutro.# # # #Pozostałe informacje w Internecie

Strona domowa firmy MAXONwww.maxon.net
Co nowego w CINEMA 4D R14  www.maxon.net/en/products/new-in-cinema-4d-r14/overview.html


 
Pokrewne linki

· Więcej o Cinema4D
· Napisane przez dskiba


Najczęściej czytany artykuł o Cinema4D:
Porcja wiadomości z świata CG 20/09/2013


Oceny artykułu

Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje


 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
RSS

Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy oraz postów na forum, są one własnością użytkowników.
Serwis zbudowano przy wykorzystaniu systemu portalowego PHP-Nuke.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie i prowadzenie www.BORYS.org

design for firefox